Zaznacz stronę

Zamieszkałem na Bali sześćset sześćdziesiąt sześć dni temu. Przez te niemal dwa lata zrobiłem, dosłownie, dziesiątki tysięcy zdjęć, nakręciłem setki filmów. Sam nie wiem po co. Gdy pierwszy raz się leci w tropiki to robi się dziesiątki zdjęć najzwyklejszego (pojęcie subiektywne) gekona.

Teraz przeglądając zdjęcia staram się poprzebierać je i zostawiać tylko te, które moim zdaniem są najlepsze. Ja serio nie potrzebuje trzydziestu zdjęć jednej palmy lub kiści zielonych bananów.

Nie ma znaczenia jednak ile czasu upłynie, nadal niektóre widoki sprawią, że zatrzymam się czy to na poboczu drogi, czy wybiorę się na kilkugodzinną przejażdżkę tylko po to, żeby sobie posiedzieć na motocyklu i podziwiać przestrzeń, która się rozpościera w zasięgu wzroku.

Zachody i wschody słońca są jednymi z moich ulubionych momentów. Jest jeszcze wiele miejsc gdzie można je podziwiać i być przy tym kompletnie samemu bądź tylko z najbliższymi, których się zabrało ze sobą. Trzeba tylko wiedzieć gdzie tych miejsc szukać.

Czasem zaraz obok (w promieniu 1-3km) znanych i turystycznych miejsc można znaleźć zakątki kompletnie nieuczęszczane. Z roku na rok niestety jest ich coraz mniej. Ale to tylko Bali, Indonezja ma 17,508 wysp, więc nawet jakbym chciał zwiedzić każdą z nich to życia by nie starczyło. Najlepsze jest to, że zamieszkałych jest mniej niż 1,000. Co daje bardzo wiele bezludnych wysp.

Kto wie, może kiedyś na jednej z takich właśnie się osiedlę.

Postarałem się oznaczyć miejsca gdzie każda panorama została zrobiona najlepiej jak mogłem. Nie zawsze byłem w stanie oznaczyć dokładnej lokacji. Gdyby ktoś się wybierał w te rejony i byłby zainteresowany zobaczeniem przedstawionych widoków na własne oczy.

double six, bali, indonesia

Plaża Double six.

Ubud, Bali, Indonesia

Pola ryżowe niedaleko Ubud.

Amed, Bali, Indonesia

Wschód i zachód słońca w Amed widziany mniej więcej z tego miejsca.

danau batur

Widok na Danau Batur i wulkan widziany z tego miejsca.

gilimanuk

Gilimanuk, stąd widać promy na Javę, wulkany w oddali.

Sekumpul

W drodze do wodospadów Sekumpul, o tym będzie osobny wpis kiedyś.

Widok na pola uprawne

Widok na pola uprawne, mniej więcej w tej okolicy było robione zdjęcie.

mount batur

Widok na Mount Batur.

Zachód słońca z domu w ubud

Tu kiedyś mieszkałem, zachód słońca widziany z domu w Ubud.